0212 221 78 79 En Uygun Fiyat Garantisi

Kauçuk Hız Kesici Kasis 500 mm

500 mm Kauçuk Hız Kesici (4 Reflektörlü) UT 9002 Malzeme : NR/SBR Renk: Siyah Ölçüler (L*w*h) : 500*500*45 mm Ağırlık  : 7,5 KG ...

500 mm Kauçuk Hız Kesici (4 Reflektörlü) UT 9002

  • Malzeme : NR/SBR
  • Renk: Siyah
  • Ölçüler (L*w*h) : 500*500*45 mm
  • Ağırlık  : 7,5 KG

Fiyatlarımıza KDV Dahil Değildir.

Hız Kesici Nedir? Araç trafiğini yavaşlatmak, yaya güvenliğini kontrol altına almak amacıyla yol üzerine monte edilen yükseltilerdir. Kauçuk veya plastik malzemeden üretilen kasisleri trafik standartlarına uygun olarak üretilmektedir. Hız kesiciler trafik standartlara uygun olarak üretilmezse bu durum trafik kazalarına yol açabilir. Hız kesicilerin gece görünmesi ve kazaların önlenebilmesi için gece görüşüne uygun kedigöz ya da reflektifli üretilmesi gerekmektedir.
Hız kesici yol kasisleri yaya geçitlerinde, okul önlerinde, otoparklarda, şehir içi yollarda, kullanılmaktadır.. 

Hız Kesici Hangi Malzemeden Üretilir?
Kauçuk Hız Kasisi: Kauçuk malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Esnek yapıya sahiptir. Gece fark edilmesini sağlamak amacıyla üzerine reflektif folyo yapıştırılır. Parçaların birleştirilmesi ile set haline gelmektedir. Ortalama parça ağırlığı kullanılan kauçuk malzemenin yoğunluğuna ve miktarına göre değişmektedir.


Plastik Hız Kasisi: Sert plastikten üretilen yol kasisleridir. Kauçuk malzemeden üretilen hız kesici kasise göre üzerinden araç geçiş anında daha sert bir etki gösterir. Sarı ve siyah renklerde üretilmektedir. Gece fark edilmesini sağlamak için kedi gözü reflektör kullanılır. Parçaların birleştirilmesi ile set haline gelir.